Wiele kobiet marzy o pięknych, zadbanych lokach. W latach 80 i 90 były one jedną z najbardziej pożądanych fryzur. Także i dziś, pomimo spadku zainteresowania trwałą ondulacją, wiele pań pragnie zakręcić swoje pukle tak, by nabrały one objętości i życia. Niestety posiadaczki naturalnie kręconych włosów mniej entuzjastycznie podchodzą do tego rodzaju fryzury. Wiedzą doskonalne, iż włosy kręcone wymagają dodatkowej pielęgnacji i czasu. Czasami, pomimo długich zabiegów pielęgnacyjnych efekt nie jest zadowalający. Włosy kręcone puszą się, elektryzują i nie chcą ujarzmić. Czy można zrobić dla nich coś więcej?

Zacznij od podstaw
Z pewnością największą zmorą osób o długich, kręconych włosach jest ich rozczesywanie. Włosów kręconych nie rozczeszesz zwykłym grzebieniem, a dodatkowo takie zabiegi niezwykle je niszczą. Aby zapobiec szarpaniu i wyrywaniu loków powinnaś używać do tego celu specjalnych szczotek. Prawdziwą nowinką w czesaniu włosów są szczotki Tangle Teezer stworzone przez fryzjera Shauna P. Dzięki proporcjonalnie rozłożonym, różnej długości ząbkom szczotka zapewnia dokłądne rozczesanie nawet najbardziej niesfornych włosów bez ich wyrywania! Tak, to możliwe. Jeżeli pragniesz więc zadbać o idealne rozczesanie powinnaś pomyśleć o zmianie swego dotychczasowego przyrządu do stylizacji. Aby zakupić szczotkę, wystarczy wpisać w przeglądarkę Tangle Teezer shopla.pl, a od razu zostaniesz przekiewrowana do sklepu internetowego z profesjonalnymi kosmetykami i przyrządami do stylizacji, w którym kupisz szczotkę, która odmieni na zawsze oblicze stylizacji!

Zmień kosmetyki
Czy przyjrzałaś się dokłasnie kosmetykom, które stosujesz do pielęgnacji swoich włosów? Czy aby na pewno są one przeznaczone do mycia i odżywiania twoich włosów? Firmy kosmetyczne już od dłuższego czasu wypuszczają specjalne linie kosmetyków przeznaczoych do pielęgnacji niesfornych, trudnych do ujarzmienia i rozczesania, kręconych włosów. Warto przyjrzeć im się bliżej. Szampon, odżywka i maska, to niezbędne trio, które pozwoli Ci zapanować nad chaosem na twojej głowie. Szampon zregeneruje uszkodzone kosmyki, wygładzi je, a odżywka i maseczka dogłębnie je odżywią i zadbają o odpowiednie podkreślenie skrętu.

Wyeliminuj produkty do stylizacji na ciepło
Jeżeli jednak nie potrafisz zrezygnować z suszarki czy prostownicy, to koniecznie zainwestuj w krem lub spray termoochonny, który zabezpieczy włosy przed wływem gorącej temperatury. Gorące powietrze negatywnie wpływa na stan kręconych włosów powodując ich puszenie i elektryzowanie się. Może warto zamiast suszenia i prostowania postawić na naturalne metody i pozwolić włosom wyschnąć bez udziału dodatkowego sprzętu? Pamiętaj o tym, by nie wycierać mokrych włosów ręcznikiem, użyj do tego celu papierowych ręczników. Naturalnie wyszuszone włosy zachowają swój piękny kształt, który podkreślić możesz pianką lub pastą do stylizacji. Możesz także użyć serum do włosów, które pięknie nabłyszczy i delikatnie odżywi kosmyki.