Posiadanie zwierzaka to ogromna frajda dla wielu osób. Warto jednak pamiętać, że jest to również niesamowita odpowiedzialność, z którą musimy się zmierzyć w chwili, gdy pupil przekracza próg naszego domu. Warto zadbać o to, by nawet wychodzący zwierzak posiadał odpowiednie warunki do tego, by się rozwijać i po prostu godnie żyć. O ile codzienna pielęgnacja nie przysparza nam większych problemów, o tyle podróżowanie z psem czy kotem okazuje się nieco kłopotliwe. Przede wszystkim dlatego, że nie wiemy jak zabrać się za planowanie wyjazdu ze zwierzakiem. O czym warto zatem pamiętać? Jak zaplanować podróż tak, by nie ucierpiał na tym nasz czworonożny przyjaciel? Które transportery warto wybierać? Co zrobić, gdy wyjeżdżamy poza granice kraju? Odpowiedzi na te pytania z pewnością sprawią, że żadna podróż ze zwierzakiem nie będzie dłużej problemem.

Wybór właściwego transportera

Na rynku zoologicznym znajdziemy dziś wiele różnych transporterów. Warto oczywiście pamiętać, by wielkość wspomnianego gadżetu dopasować do wielkości czworonoga. Jeśli źle wybierzemy transporter, nasz pies czy kot będzie czuł się w nim niekomfortowo. W kontekście transporterów właściciele zwierzaków polecają przede wszystkim produkty zolux, które wyróżniają się solidnym wykonaniem i dużą funkcjonalnością. Warto wybierać transportery, które swobodnie przyczepimy do pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Gadżety powinny mieć również odpowiednią ilość otworów, by powietrze bez problemu docierało do podróżującego pupila.

Podróże zagraniczne

Jeśli wybieramy się za granicę, musimy sprawdzić jakie warunki trzeba spełnić, by przewieźć do danego kraju zwierzaka. Czasami odpowiednie badania musimy wykonać nawet kilka tygodni przed podróżą.

Zwierzęta w hotelach

Z reguły zwierzaki mogą przebywać w naszym pokoju hotelowym. Warto to jednak sprawdzić przed przyjazdem. Czasami za pobyt pupila także musimy zapłacić. Na szczęście cena za dobę hotelową psa czy kota bywa dużo mniejsza niż cena za dobę hotelową tradycyjnych gości.