Szybkie randki to dzisiaj ciekawa alternatywa dla innych sposobów na znalezienie drugiej połówki pomarańczy. Okazuje się, że coraz częściej tego typu spotkania cieszą się popularnością nie tylko wśród ludzi młodych (nastolatków czy studentów), ale również wśród osób starszych (nawet emerytów i rencistów!). Na czym jednak tak naprawdę polegają szybkie randki? Imprezy dla singli Poznań, Warszawa czy Kraków? Gdzie warto się wybrać? Jeśli interesuje nas przedstawiona wyżej forma rozrywki, powinniśmy z pewnością poznać odpowiedzi na powyższe pytania.

Kim jest singiel? Definicja, stereotypy, charakterystyka.

Singiel oznacza osobę stanu wolnego. Zazwyczaj takim mianem określamy ludzi w każdym wieku, każdej płci, narodowości czy wyznania. W świadomości przeciętnego Polaka funkcjonuje jednak pewien stereotyp singla. Dla wielu jest to człowiek:
– młody, zazwyczaj pomiędzy dwudziestym a trzydziestym piątym rokiem życia,
– ambitny, przekładający pracę nad inne elementy życia codziennego,
– dobrze zarabiający, co wiąże się ściśle z poprzednim podpunktem,
niezależny, mający wielu znajomych, łatwo nawiązujący kontakty (które często są jednak zbyt pobieżne, by jakakolwiek znajomość zakończyła się potencjalnym związkiem).

Speed date – zachodnia moda na innowacyjne randki. Czym są szybkie randki?

Jeśli chodzi o tak zwane szybkie randki Poznań to przykład miejsca, w którym możemy znaleźć zorganizowane wydarzenia tego typu. Podobnie jest zresztą w przypadku innych dużych miast. Na czym jednak polega szybka? Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę frazę szybka randka Poznań (bądź inne miasto, w którym mieszkamy lub aktualnie przebywamy), otrzymamy odpowiedź. Warto jednak już teraz choć pokrótce dowiedzieć się, na czym polega idea speed date.
Pomysł, jak wiele innych, przyszedł do nas z krajów zachodnich. Kilkanaście osób spotyka się w jednym miejscu po to, by przez kilka minut porozmawiać ze sobą sam na sam. Każdy ma możliwość porozmawiania z innymi uczestnikami, dlatego nowe doświadczenie okazuje się bardzo interesujące. Dzięki szybkiej randce mamy zatem okazję:

– poznać interesujące osoby; potencjalna znajomość może przerodzić się w prawdziwy, długotrwały i szczęśliwy związek, o czym przekonują niektórzy uczestnicy szybkich randek,
– otworzyć się na innych ludzi; szybkie randki to wspaniała okazja dla ludzi nieśmiałych, którym trudno na co dzień poznać kogoś miłego,
– wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu cieszącym się rosnącą popularnością; o speed randkach mówi się dzisiaj nie tylko w dużych, ale także coraz częściej w mniejszych miejscowościach.

Szybka randka Poznań, miejscowości nadmorskie, a może stolica? Wydarzenia tego typu organizowane są w różnych miejscach, dlatego możemy w nich wziąć udział w zasadzie w każdym województwie. Bycie singlem jest dzisiaj modne i wiąże się z trybem życia, który wybieramy. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że czas spędzony z bliską nam osobą okazuje się naprawdę bezcenny. Wspomniane szybkie randki mogą być szansą na to, by poznać ciekawych ludzi o bliskich nam charakterach czy zainteresowaniach. Jeśli jesteśmy zainteresowani takimi spotkaniami, informacje na ich temat znajdziemy oczywiście w internecie.